wtorek, 30 maja 2017

Aqua PUPILEM ROKU?

Witajcie!

W ostatnim czasie brałyśmy udział w głosowaniu na Pupila Roku Pleszewa. Głosy można było oddawać za pomocą smsów, które dawały nam trzy punkty (koszt 1,23zł) oraz kuponów zamieszczonych w tygodniku Życie Pleszewa, za które otrzymywałyśmy pięć punktów. Głosowanie trwało do 25.05.2017, do godziny 12:00. Ogłoszenie wyników nastąpiło dzisiaj. Czy Aqua została Pupilem Roku...?


W pierwszej połowie maja na facebook'owym profilu lokalnej gazety zauważyłam, że startuje plebiscyt na pupila roku. Doszłam do wniosku, że może to być całkiem niezła zabawa. Na fanpejdżu Aquy wrzuciłam zapytanie co myślą o tym jej obserwatorzy. W związku z tym, że nasza kandydatura spotkała się z dużym poparciem, Aqua została zgłoszona. Żeby pupil mógł wziąć udział w głosowaniu trzeba było wysłać maila z krótką anegdotą związaną ze zwierzakiem, dane kontaktowe właściciela oraz wybrane zdjęcie.


Po krótkim czasie pojawiła się pierwsza informacja na stronie zpleszewa.pl, że zostały zgłoszone trzy pierwsze pupile. Obok Aquy był także chow chow o imieniu Moris oraz króliczek Bobik. Kandydatury cały czas spływały i ostatecznie Malamut konkurował z trzydziestoma ośmioma innymi zwierzakami. Był to na przykład żółw, króliki, szynszyla oraz psy i koty. Po kilku dniach pojawiła się informacja, że na podium znajdują się kolejno: 1. Bora, 2. Aqua, 3. Bampi. Redaktorzy nie podawali ilości punktów dzielącej każde z miejsc. Dlatego stwierdziłyśmy, że trzeba zmobilizować siły, bo będzie nam strasznie przykro kiedy przegramy na przykład dwoma punktami. Zbierałyśmy kupony od rodziny, sąsiadów i znajomych. Niesamowitym wsparciem były dla nas szkoły i przedszkola, w których prowadzimy lub prowadziłyśmy wcześniej zajęcia. 25 maja o godzinie 11:50, czyli dziesięć minut przed końcem głosowania wpadłam do redakcji Życia Pleszewa, nie mogąc złapać tchu, jednak udało mi się dowieść kolejną dawkę kuponów. Panie śmiały się, że ja na pewno jestem od Aquy, a dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami do Życia Pleszewa prosić, żeby Aqua wygrała, bo jest super psem! :-)
Jednak nie spodziewałyśmy się, że nasi znajomi, aż tak bardzo wezmą sprawy w swoje ręce. Łącznie udało nam się zebrać około 70 kuponów, które dały nam blisko 350 punktów! Być może kuponów było więcej, ale zostały one osobiście doniesione do redakcji przez głosujących. Przyznam się bez bicia, że sama wysłałam "kilka" smsów dających nam 123 punkty. Dziś o 7:20 wpadłam do pobliskiego sklepu i w drodze powrotnej szukałam wyników głosowania. I tak! Udało się! AQUA ZOSTAŁA PUPILEM ROKU PLESZEWA!


Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się wygrać wymarzone szkolenie o wartości 600zł! I oprócz niesamowitej radości towarzyszą nam uczucia zmieszania, bo nie mamy pojęcia jak Wam podziękować za (UWAGA!) 1072 punkty! Musimy nieskromnie przyznać, że zostawiłyśmy konkurencję daleko w tyle, ponieważ na drugim miejscu znalazł się shih tzu- Bampi z 446 punktami, a trzecią lokatę zajęła goldenka Bora (312pkt), którą możecie dobrze znać, ponieważ często towarzyszy Aqle na spacerach. Bardzo gorąco gratulujemy wszystkim zwierzakom i jesteśmy przekonane, że bez względu na wynik, każdy z nich jest pupilem życia dla swojego właściciela. Artykuł nosi tytuł "Pupil Roku 2017! Bezkonkurencyjna Aqua!". I wiecie co... Którejś nocy właśnie takie hasło mi się przyśniło!


Chcąc podziękować Wam za głosy, które na nas oddaliście zorganizujemy darmowe zajęcia w szkole w Lenartowicach oraz w przedszkolu w Grodzisku, bo to właśnie te dwie placówki oddały na nas najwięcej swoich głosów. Ze względu na napięty grafik w czerwcu nie wiemy czy uda nam się spełnić naszą obietnicę jeszcze w tym roku szkolnym, ale będziemy na pewno!


Wszystkim, którzy oddali swoje głosy z całego psiego i ludzkiego serca DZIĘKUJEMY! Szczególne podziękowania kierujemy do naszych znajomych z grupy Poznaniaki Północniaki oraz forumowiczów Kocham Husky i Malamuty. Za poparcie Aquy w konkursie dziękujemy psim przyjaciołom: Loki The Husky i Malamutce Gracji; a także Magdzie i małemu Kajtkowi, Kai i Panu Piotrowi. Szczególne podziękowania kierujemy również do przedszkolaków i ich rodziców oraz wychowawczyń z przedszkola Niezapominajka, całej kadry i uczniów Gimnazjum i Liceum im. St. Staszica w Pleszewie. Za wsparcie należą się także podziękowania dla Domu Dziecka w Pleszewie. Jeśli o kimś zapomniałyśmy- przepraszamy i dziękujemy!

DZIĘKUJEMY
A&A

1 komentarz: