poniedziałek, 4 września 2017

Północniaki Poznananiaki & Fani Mercedesa i zbiórka dla zwierzaków ze schroniska w Skałowie!

Witajcie!

Wolna niedziela oznaczać może tylko jedno... Północniaki Poznaniaki! Co więcej, tak nam się spodobały wyjazdy, że postanowiliśmy spotkać się na terenie schroniska dla zwierząt w Skałowie, które ma fajny wybieg! Dodatkowo, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, zabawek i kocy dla psiaków, a pomogli nam w tym pasjonaci Mercedesów z całej Wielkopolski!


W trakcie Grilla pod Gwiazdami miłośnicy niemieckiej marki postanowili, że nie tylko miło spędzą niedzielne popołudnie, ale także wspomogą bezdomne zwierzaki. Ekipa tak bardzo stanęła na wysokości zadania, że miałam problem upchnąć wszystko do naszego "rodzinnego" bagażnika! Oprócz tego schronisko zostało obdarowane przez miłośników Północniaków! My ze swojej strony dorzuciliśmy podkłady dla szczeniaków, szelki oraz zabawki. 

Fani Mercedesa & Północniaki Poznaniaki
Źródło: Schronisko dla zwierząt w Skałowie
Skałowo mieści się nieopodal Swarzędza, zatem najszybciej mogłyśmy się do niego dostać jadąc przez Wrześnię, ale stwierdziłam, że to wyśmienita okazja ku temu, aby przejechać się i doświadczyć "na własne koła" tego cudu jakim jest nowa obwodnica Jarocina. No powiem Wam (a właściwie napiszę), że robi wrażenie. Czuć XXI wiek! :-)
Po dotarciu do Skałowa początkowo myślałam, że zabłądziłam, albo to nie jest to Skałowo. Same pola, jakiś przejazd kolejowy... Jednak to właśnie między polami mieści się schronisko. I uważam, że to bardzo dobry pomysł. Przynajmniej ludzie nie narzekają na szczekanie psów, tak jak na przykład ma to miejsce u nas przy małym przytulisku w środku miasta. Sam obiekt robi wrażenie. Przypomina mi trochę amerykańskie schroniska. Dodatkowo na terenie znajduje się także hotel dla zwierząt i wybieg. Wejściówka kosztuje dwa złote. Miejsce dla psów jest ogrodzone wysoką i porządną siatką. Na jego terenie znajduje się miejsce na ognisko, drewniane ławki oraz to co dla Aquy najważniejsze - spora SADZAWKA! Bardzo fajnie spędziliśmy czas, Aqua ucieszona, Gustaw jakby trochę mniej, bo przecież "wszystkie te psy takie duże, szybkie i MOKRE!" ;-)

Wszyscy mogą po lądzie, ale nie Aqua... Ona musi mieć off road ;-)
Gdyby ktoś nie dostrzegał różnicy między Malamutem a Husky... Proszę się przyjrzeć gabarytom :-)
Fot. Agnieszka Ignaszak

Jednak w pewnym momencie naszła mnie taka refleksja... My tu stoimy, podziwiamy nasze futrzaki, jeździmy z nimi po całym kraju albo i dalej, dmuchamy, chuchamy, pozwalamy spać na łóżkach, kupujemy coraz to nowsze zabawki, coraz lepsze karmy... a tam, kilka metrów dalej szczekają psy, które tego nie mają. Czekają na swojego człowieka, nie jeden z nich pewnie doświadczył krzywdy z jego ręki. Niektóre nigdy tego nie doczekają. Strasznie jest to wszystko niesprawiedliwe. Mam nadzieję, że dożyjemy czasów kiedy schroniska będą zamykane, bo nie będzie w nich już bezdomnych zwierzaków.Dbajcie o swoje sierściuchy! Bo przecież... Możesz mieć wszystko, ale bez psa nie masz nic! ;-)

Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz